8 października 2011

To jest młyn! (21 zdjęć)

Nadal pozostajemy w nowohuckich klimatach - dokładnie wędrujemy na koniec Nowej Huty, okolice ul. Igołomskiej oraz Branic. Cytując fotomargines jest to: "opuszczona dyspozytornia bocznicy zakładowej oraz świetny kompleks mielarni żwiru – magazyny, taśmociągi, pomieszczenia gospodarcze, dyspozytornia dźwigowego, drabinki techniczne, atmosfera jak na porzuconym transatlantyku. Jeszcze istnieje! Zobacz koniecznie". 

Autorem zdjęć jest niezawodny Maciej Barski, który zachęca Was do samodzielnego zwiedzenia okolicy: "teren należy do koncernu "Arcellor Mittal" i znajduje się pod nadzorem służb ochroniarskich (z którymi to miałem tam przyjemność się za każdym pobytem zapoznać :)), jednakże są to szalenie mili panowie, którzy po przedstawieniu im swoich zamiarów, nie utrudniali mi dalszego penetrowania i fotografowania obiektu, a jedynie zalecali daleko posuniętą ostrożność". Zatem za zdjęcia serdecznie dziękujemy, a Was zachęcamy do odwiedzenia tego klimatycznego miejsca!


6 komentarzy:

 1. super są zdjęcia! na prawdę... przypomina z latach przeszłych.

  OdpowiedzUsuń
 2. a moze jakis adres jakbym chcial sie taam wybrac??:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Lokalizacja miejsca została podana na samym początku artykułu !!! :):):)

  OdpowiedzUsuń
 4. czy WSZYSTKO trzeba PRZEPUSCIC przez HDRa, aby publikowac zdjecia? Tragedia, widac be z hdr zdjecia bylyby nedzne....

  OdpowiedzUsuń