7 marca 2011

Tyniec - Podróż do PRL-u (17 zdjęć)

Dla wielu ludzi Kraków kończy się w tym miejscu, gdzie kończą się kamienice i osiedlowe bloki. Wszelkie peryferie są traktowane marginalnie, po macoszemu, a przecież mimo pochłonięcia przez miasto, są często zakątkami malowniczymi i tajemniczymi.


Tyniec jest znany przede wszystkim z klasztoru benedyktynów i nie można z tym dyskutować. Jednak, gdy zejdzie się z udeptanych ścieżek i na chwile zapomni o pięknych widokach wałów wiślanych, lasów tynieckich i średniowiecznego klasztoru, można zobaczyć kawałek historii najnowszej. 

Pozostałości po PGR-ze straszą za cmentarzem i powoli zamieniają się w gruz, jednak, przy dobrej woli zarządców tym terenem można go zobaczyć i przy niewielkiej pomocy wyobraźni, można odbyć podróż do PRL-u.

Zapraszamy do obejrzenia pokazu slajdów ze Spółdzielni na youtube.
7 komentarzy:

 1. jakie fajne drzewo pokręcone O_O

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy obiekt jest chroniony? Jeśli tak, to czy ochrona jest jakaś strasznie złośliwa?

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co wiemy obiekt nie jest chroniony, wielu fotografom udaje się tam wejść bez szwanku i zrobić dobre zdjęcia. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli np. nie było by tam problemu ze zrobieniem sesji? :) Nie chcę mieć przypału ani nic :D

   Usuń
  2. Niestety mogłoby być... bo to jednak teren prywatny, więc jeśli chodzi o szybkie czmychnięcie i zrobienie zdjęć, to przejdzie. Jakaś artystyczna sesja, wymagająca więcej czasu - może być ciężko...

   Usuń
  3. Kurcze. Potrzebuje szklarni na sesję... Nie wiesz może gdzie takową znajdę? :)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń