23 marca 2011

Tereny TS Wisła i Cracovii (19 zdjęć)

Kolej na pierwsze nadesłane przez Was zdjęcia! Ewa wcześniej dotarła na dawne tereny TS Wisła, niż my ;) Serdecznie dziękujemy za klimatyczne zdjęcia, a wszystkich zachęcamy do obejrzenia wiślackich nieużytków i oczywiście wysyłania swoich propozycji!


Gdyby drzewa zamiast rosnąć, zaczęły się kurczyć i znikać w ziemi, pęknięcia w betonie znikały niczym niegroźne zadrapania na ciele, a tynk wpełzł po ścianach i usadowił się z powrotem po murach, zobaczylibyśmy zupełnie co innego. Krakowian, którzy w blasku Słońca leżą na cementowych półkach amfiteatru, roześmiane dzieci, ochlapujące się w chłodnej wodzie, mężczyzn i młodzieńców, którzy ścigają się o miano najlepszego na odkrytym miejskim basenie.
A to wszystko w centrum miasta - tuż obok krakowskich Błoń, tuż obok stadionu Wisły. Wśród zielonej trawy, pomiędzy rzadkimi drzewami.
Po aktywnym wypoczynku można usiąść pod dachem, być może kupić kanapkę z serem, popić oranżadą, a później przenieść się na kort tenisowy lub pokopać piłkę.

Tak mogło być kiedyś... Obecnie tereny, należące do miasta stoją odłogiem i mimo zapowiedzi, że mają tam powstać obiekty sportowe, nic się nie dzieje. Nadal można oglądać niszczejące i zarośnięte pozostałości, niewątpliwie kiedyś bardzo popularnego i tętniącego życiem miejsca.


Jako bonus zdjęcie Macieja Myśliwca ze strony onephoto. Tak, to waśnie brama wejściowa do tych terenów wyżej.


8 komentarzy:

 1. To są tereny Cracovii, jedynie stadion (ze spalonym zadaszeniem nad trybuną) został odkupiony przez Wisłę, gdzie obecnie są przeprowadzane treningi. Basen należy do Cracovii i w miejsce jego ma powstać hala widowiskowa i nowe baseny.
  Pozdrawiam, Jacek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy za zwrócenie uwagi, już poprawiliśmy tytuł! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł poprawiliście, ale już tekst nie, gdzie piszecie o wiślackich nieużytkach. Tymczasem wszystkie, za wyjątkiem ostatniego zdjęcia pokazują nieużytki zajmowane przez Cracovię. Tu macie mapkę terenów: http://www.wislakrakow.com/www/picture/other/tereny_-_wisla_gmina_tfkable_cracovia.jpg
  Zdjęcia robicie, wymądrzacie się w tekście, a nie wiecie nawet gdzie byliście.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odkupiony za bezcen przy aprobacie rady miasta, ale i to dobrze, bo wcześniej planowali go po prostu przywłaszczyć. Pamiętam, jak to szumnie Wisła zapowiadała, że te tereny im się należą, bo Cracovia na nich nic nie robi, a oni mają takie wspaniałe plany. Czas pokazał, że wiślacka część dalej niezabudowana i nic nie wskazuje, żeby się coś miało ruszyć...

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście że to tereny Wisły - podobnie jak wszystko pozostałe garbaci zdobywają pod stołem

  OdpowiedzUsuń
 6. Teren Cracovii a nie Wisły.Wisły tam nie ma ani pół metra kwadratowego i nie będzie, no chyba że wróci komunizm i towarzysze z gts wisła ubiorą czapki SBeków i Ubeków, i w imię miłości do Związku Radzieckiego i Stalina ukradną Cracovii te tereny.
  Nawet teren stadionu lekkatletycznego był terenem Cracovii zamienionym za tereny Kabla na ul.Wielickiej.
  Nie mówiąc już o tym że teren Stadionu Miejskiego przy ul.Reymonta leży na terenach klubu Żydowskiego Towarzystwa Sportowego "Jutrzenka" ,które istaniało przed II Wojną Światową.
  Zatem należy zmienić tytuł, bo tam terenów Wisły nie ma wcale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczeraa prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. Morda żydku

   Usuń